Hakkımızda

Son teknoloji ekipmanlar ve alanında uzman hekimlerle hizmet veriyor, petlerinizin sağlığını ve sizlerinse endişelerinizi önemsiyoruz.

İletişim

@2020 Özenir Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Görüntüleme işlemleri muayene sonrası veya esnasında konulacak teşhis için oldukça önemlidir. Muayenede elde edilen bulguların somut olarak desteklenmesi görüntüleme işlemleri ile sağlanır. Özellikle tümör ve kist gibi hastalıkların teşhisi öncesinde görüntüleme tetkikleri kullanılmaktadır. 

Kliniğimizde kullanılan görüntüleme cihazlarımızın son teknolojiye sahip olması sayesinde en ufak riskler bile tespit edilebilmektedir. Kullanılan cihazların kalitesi tekrarlayan işlemlerin önüne geçer ve maksimum konfor sağlar.Teknolojik gelişmeler beraberinde bilgisayarlı röntgeni getirmiş olup, bu sayede eldeki verilerin dijital platformlar sayesinde uzun soluklu korunabilmesi sağlanmıştır. Bu sayede mevcut hastalıkların takibi veya gelecekte çıkabilecek hastalıkların geçmişini incelemekte mümkün hale gelmiştir.

Yine görüntüleme işlemleri arasında yer alan EKG, kalbin anlık aktivitelerinin yazdırılabilir olması durumudur. Acil durumlarda öncelikle tercih edilen tetkikler arasında yer alan EKG ile kalpte genişleme, kalp damarlarındaki kan seviyesinde azalma, kalpte ritim sorunu veya benzer kalp hastalıklarına ait riskleri öngörmek veya tespit etmek mümkündür.


Kullanılan Görüntüleme Yöntemleri İse Aşağıdaki Gibidir.

Tomografi
MRI
Renkli Doppler
Ultrason
Röntgen
EKG